Taneční klub Tlučná - taneční kroužek Tlučná

Věnujeme se výuce tance od dětí od 3 let až po dospělé. Zaměřujeme se na taneční hrátky pro nejmenší, na taneční skladby s prvky standardních a latinsko-amerických tanců, muzikálový tanec a také na FIT DANCE pro získání kondice.

Máme tým zkušených lektorů. Všichni milují tanec, tančí od dětství a mají taneční zkušenosti z různých tanečních škol. Dva z nich absolvovali studium s akreditací MŠMT v Praze a úspěšně obhájili závěrečnou práci, vykonali teoretickou i praktickou zkoušku před komisí a získali kvalifikaci "Trenér tanečního sportu - taneční mistr" (viz zde).

V současné době máme čtyři týmy TK14, TK18, TK20 a FIT DANCE (viz zde).

Členy týmu TK14 jsou děti ročník 2008 až 2013 a někteří se tanci věnují již od roku 2014.

V září 2018 byl založen tým TK18, který je určen pro děti z 1. a 2. třídy.

Týmy TK20 a TK22 jsou určeny pro děti z MŠ. Jedná se o přípravku, kde se děti budou věnovat pohybové průpravě a tanečním hrátkám. Společně připravíme jednoduché vystoupení pro rodiče. Tým TK20 si navíc zkusí i nějakou soutěž.

FIT DANCE mohou navštěvovat ženy i muži od 10 do 99 let. Lekci FIT DANCE protančíte na známé melodie různých rytmů. Je to propojení sportu, pohybu a zábavy. Odreagujete se, zatančíte si, zapotíte se a věříme, že si lekci užijete a odejdete s dobrou náladou.

Během taneční sezóny se každý tým zúčastní několika soutěží nebo vystoupení na různých akcích. Tým TK14 se v roce 2019 umístil na 2. místě soutěže Poslední tanec sezony 2019 v Klatovech a na 10. místě na Mistrovství Čech Czech Dance Tour. V roce 2018 vybojoval postup na republikovém finále soutěže Česko se hýbe, kde se skladbou Kleopatra získal 11. místo z 25 skladeb v kategorii tanec 8 - 11 let. Také se zúčastnil celorepublikové soutěže Děti v akci v Praze, odkud si přivezl zlaté medaile a pohár v kategorii muzikál 8 - 9 let.Tým TK18 v roce 2019 získal 3. místo na soutěži Poslední tanec sezony 2019 a 4. místo na republikovém finále soutěže Česko se hýbe,

Zakladatelkou Tanečního klubu je Marie Zemanová, která se tanci věnuje již více než 28 let. Začínala v Taneční škole Evy Bartovské v Nýřanech se zaměřením na Disco Show a Disco Dance. Souběžně se věnovala standardním a latinsko-americkým tancům v Taneční škole Zdeňka Kozelky v Plzni. V roce 2022 obdržela od České unie sportu ocenění Nejúspěšnější sportovec roku v kategorii trenér-cvičitel-rozhodčí.

Do trénování týmu TK18 se od září 2018 zapojila Michaela Jeníčková, která bohaté taneční zkušenosti získala také v Taneční škole Evy Bartovské v Nýřanech a posléze v taneční skupině 4JOY Petry Pelikánové Haladové.

Chodíme trénovat do místní tělocvičny. Pro nácvik skladby je předepsaný taneční prostor 12 x 12 m a volné okolí. Ideální by bylo, aby každá skupina měla týdně 2 tréninky po 1,5 hodině. Bohužel současná kapacita tělocvičny je vyčerpaná a máme pouze polovinu času, který by děti pro trénování potřebovaly.

Historie Tanečního klubu

Vzniku Tanečního klubu předcházelo: V roce 2008 začala s aerobikem pro děti pomáhat Marie Zemanová. Její tehdy 15-leté taneční zkušenosti měly vliv na změnu tanečním směrem. V roce 2014 založila vlastní tým dětí TK14. Do nových choreografií přidávala stále více tanečních prvků, až se z pohybových skladeb staly taneční pohybové skladby a vznikl Taneční klub Tlučná.

Napsali o nás

Aktuality

Aktuality naleznete na úvodní straně nebo klikněte na logo vlevo nahoře.

TOPlist.

© 2018-2019 TK

Created by LANSY