Taneční klub Tlučná

Taneční klub Tlučná byl založen v srpnu 2018. Věnujeme se tanečním pohybovým skladbám s prvky standardních a latinsko-amerických tanců a muzikálovému tanci.

V současné době máme dva týmy TK14 a TK18.

Členy týmu TK14 jsou děti ve věku 8 až 11 let a tanci se věnují již od roku 2014. Tento tým se oddělil od Tanečního kroužku a je zakládajícím týmem Tanečního klubu.

V září 2018 byl založen tým TK18, který je určen pro nejmladší děti od 5 let. Jedná se o přípravku, kde se děti budou věnovat pohybové průpravě a tanečním hrátkám. Společně připravíme jednoduchou pohybovou skladbu pro vystoupení.

Během taneční sezóny se každý tým zúčastní několika soutěží nebo vystoupení na různých akcích. V loňském roce tým TK14 vybojoval postup na republikového finále soutěže pohybových skladeb Česko se hýbe, kde se skladbou Kleopatra získal 11. místo z 25 skladeb v kategorii tanec 8 - 11 let. Také se zúčastnil celorepublikové soutěže Děti v akci, odkud si přivezl zlaté medaile a pohár v kategorii muzikál 8 - 9 let.

Zakladatelkou Tanečního klubu je Marie Zemanová, která se tanci věnuje již více než 25 let. Začínala v Taneční škole Evy Bartovské v Nýřanech se zaměřením na Disco Show a Disco Dance. Souběžně se věnovala standardním a latinsko-americkým tancům v Taneční škole Zdeňka Kozelky v Plzni.

Do trénování týmu TK18 se od září zapojila Michaela Jeníčková, která bohaté taneční zkušenosti získala také v Taneční škole Evy Bartovské v Nýřanech a posléze v taneční skupině 4JOY Petry Pelikánové Haladové.

Chodíme trénovat do místní tělocvičny. Pro nácvik pohybové skladby je předepsaný taneční prostor 12 x 12 m a volné okolí. Ideální by bylo, aby každá skupina měla týdně 2 tréninky po 1,5 hodině. Bohužel současná kapacita tělocvičny je vyčerpaná a máme pouze polovinu času, který by děti pro trénování potřebovaly.

Historie Tanečního klubu

Vzniku Tanečního klubu předcházelo: V roce 2008 začala s aerobikem pro děti pomáhat Marie Zemanová. Její tehdy 15-leté taneční zkušenosti měly vliv na změnu tanečním směrem. V roce 2014 založila vlastní tým dětí TK14. Do nových choreografií přidávala stále více tanečních prvků, až se z pohybových skladeb staly taneční pohybové skladby. Posléze iniciovala přejmenování oddílu na taneční kroužek. A tak se z oddílu aerobiku stal taneční kroužek. V roce 2018 tým TK14 ukončil působení v Tanečním kroužku a přešel do Tanečního klubu.

Napsali o nás

Aktuality

Aktuality naleznete na úvodní straně nebo klikněte na logo vlevo nahoře.

TOPlist.

© 2018-2019 TK

Created by LANSY